Rasvased juuksed 05.02.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 39a ja minu probleemiks on kiiresti rasvaseks minevad juuksed. Et vähegi viisakas välja näha, pean pead pesema iga päev, kuna teise päeva lõpuks on juuksed täielikud rasvapulgad. Liigset rasva ei erita mitte ainult peanahk, vaid ka nägu, mis on pidevalt rasvakihiga kaetud. Juuksed on jäänud väga õhukeseks ja hapraks, arvan, et liigsest pesemisest. Kardan, et varsti olen juustest päris ilma. Mulle tundub, et probleem muutub aastatega järjest hullemaks. Millest selline rasvaeritus on tingitud ja kuidas sellest vabaneda? Millise eriarsti juurde pean pöörduna?
Tänud!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pigem kaldun nõus olema Teie perearstiga, et tegemist on Teie eripära, mitte haigusega. Ühelegi endokriinhaigusele rasvased juuksed küll ei viita, kui teisi terviseprobleeme ei ole. Parim nõuandja Teie jaoks on tõenäoliselt hea juuksur (juust kuivatab värvimine, ka muu keemiline töötlus, oluline on sobiv lõikus ja juustehooldus jne.)
Tervitades,
dr. Anu Ambos.