Striiad 18.01.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, Mul on selline mure, et mulle on tekkinud jalgadele ja puusadele ning kõhule punased sellised kahtlased jooned. Kõhule just viimastel päevadel. Neid nimetatakse vist striiadeks. Aga tegelikult ma ei saa aru, miks need mulle tekkinud on, sest olen toituma hakanud korralikumalt, et rasvumist ei tohiks nagu olla. Olen jätnud ära magusasöömise näiteks. Söön kolm või kaks korda päevas, Joon normaalses koguses vett ning tegelen poksiga, trenn 3-4 korda nädalas. Muidugi sooviksin alla võtta ka, aga kaal kuidagi ei lange, kuigi nagu liikumist ikka on ja toitumine ka korras. Päris häda on. Küsimus siis olekski, et miks need striiad tekivad ja mis võib olla probleemiks, et allla ei võta? Ja kas on selline võimalus, et need punakad-lillad jooned tekivad ka siis inimesele, kui inimene vaikselt kõhnub?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teid nägemata ei saa ma kahjuks mingeid selgitusi jagada. Pole selge, kas tegemist üldse on striiadega ja kui on, siis nende tekkimine noorel tervel saledal naisel vajab kindlasti selgitust.
Soovitan pöörduda viivitamatult oma perearsti poole, kes teeb esmased uuringud ja suunab vajadusel eriarsti vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.