L-tyroksiini võtmine enne sööki 17.01.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kilpnäärme alatalitluse tõttu võtan L-tyroksiini, mida on soovitav võtta pool tundi enne sööki. Mis juhtub, kui mingil põhjusel (näiteks unustamine) ei ole seda võimalik sel ajal võtta? Kas siis võtta enne sööki, pärast sööki või jätta võtmata? Millised tagajärjed on režiimist kõrvalekaldumisel?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui ununeb, võib L-türoksiini võtta ka pärast sööki. Kui selline käitumine muutub tavapäraseks, võib imendumine mõnevõrra häiruda ja L-türoksiini annust võib vajadusel suurendada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.