L-türoksiini võtmine 30.05.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mu mees (40) töötab välismaal ja varaste ärkamiste tõttu jääb L-türoksiini võtmise ja hommikusöögi vahele umbes 10 minutit. Kuna see aeg on tableti imendumiseks küllalt lühike, kas tohib võtta L-türoksiini õhtuti või muul ajal päevasel ajal? Tavaliselt võetakse tablett 30 min enne sööki. Kui pikk peaks olema min vahe söömisel ja tableti võtmisel (juhul, kui tablett võtta päeval või õhtul)? (Hiljuti muudeti ravimi annus 75-lt 100-le). Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui L-türoksiini ja hommikusöögi vahele jääb 10 minutit, ei ole see suur probleem. Mul on patsiente, kellel pooltel päevadel alles peale sööki meelde tuleb, et ravim on võtmata. Ka peale sööki võtmine on parem kui võtmata jätmine. Kui imendumine ka veidi halvem on, võib annust vajadusel sellevõrra suurendada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.