Kilpnäärme ületalitlus ja kõrge palavik 16.11.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Tahan küsida oma ema kohta, kahjuks ei tea ma ehk piisvalt infot anda. Tal on olnud 6 aastat kilpnäärme ületalitlus, mida ta ei saa kontrolli alla. Kord on tal alatalitlus kõikidele sellele omaste ägedate sümptomitega, siis muudetakse raviskeemi ja see lõpeb ägeda ületaliltlusega. Silmakahjustusest tulenevalt ta võtab ka normaalselt nägemise eesmärgil mingeid rohtusid. Hetkel on ta pärast mitut päeva 40 palavikku haiglas, kus uriiniproov näitas neerupõletikku, mis tulenevat külmetusest. Kas see ei või siiski olla kuidagi seotud kilpnäärme ja suuremate probleemidega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Seekord on tõenäoliselt siiski tegemist kuseteede infektsiooniga, millel kilpnäärmega seost ei ole. Samas vajab retsidiveeruv ületalitlus samuti lahendust ja tavaliselt soovitatakse sel puhul radikaalset ravi - operatsiooni või radiojoodi. Soovitan rääkida ema praeguse raviarstiga, kes tõenäoliselt kontrollib ka kilpnäärme talitlust ja võib Teile anda adekvaatse ülevaate olukorra tõsidusest ja ravivõimalustest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.