Pidev palavik 26.10.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

On juba aastaid olnud 37,2 palavik ja kõhulahtisus. Olen 27a vana ja tegelenud jõusaalitreeninguga 12a. 10a jooksul on ikka mu kaal olnud sama 75 kg. Olen kõike proovinud, erinevaid treening kavasi ja toitumisi, kasutanud toidulisandeid, aga kaalu juurde ei tule. Algul arvasin, et palavik on tingitud mandlitest kuid pärast nende lõikamist ikka midagi ei muutunud. Alaliselt on pidev väsimus ja jõuetus. Olen teinud kõik vereanalüüsid, need on normis. Samuti ei ole ühtegi suguhaigust. Milles võib asi olla ja kelle poole peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Endokriinhaigustest võib kilpnäärme ületalitlus mõnikord anda väikest palavikku ja aeg-ajalt kõhulahtisust. Sel juhul on lisaks iseloomulik kõhnumine, käte värisemine, südamepekslemine, rohke higistamine jne. Kilpnäärme talitlust on kerge vereprooviga kontrollida ja seda saab teha ka perearst.
Ka krooniline neerupealiste puudulikkus võib põhjustada kaalulangust, seedetraktivaevusi, kuid palavik ei ole siis iseloomulik ja esinema peaks nahavärvi muutus.
Soovitan veelkord nõu pidada oma perearstiga. Palavik ja kõhulahtisus võivad viidata näiteks ka põletikulisele soolehaigusele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.