Joodivaene dieet 01.09.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul avastati sel aastal kilpnäärmes sõlmed. Käisin kevadel keskhaiglas uuringutel
ja sügisel lähen uuesti. Aga kuu aega pean tegema joodivaest dieeti ja mitte kuskilt ei leia täpsemaid juhiseid, et mida süüa tohib. Jäi meelde ainult, et mereande ei tohi ja jodeeritud soola ja vist oli ka piimatooted.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Joodivaest dieeti tuleb teha enne kilpnäärmesõlmede stsintigraafilist uuringut radioaktiivse joodiga. Kui seda planeeritakse, antakse patsiendile lausa pikk nimekiri toiduainetest, mille tarbimine pole soovitav või mida tarbida piiratud koguses. Kuidas siis Teile see andmata jäi? Instruktaazi teeb arst-radioloog või radioloogia õde. Tõepoolest kõik Teie poolt nimetatud toiduained on nimekirjas, kuid täpselt peast ma momendil seda ei mäleta.
Võtke palun ühendust uuringut planeerinud arstiga ja saate ammendava info.
Tervitades,
Anu Ambos.