Kilpnäärme medullaarne vähk 11.03.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mu emal oli kilpnäärme medullaarne vähk, pahaloomuline, käis operatsioonil, eemaldati kogu kilpnääre. Operatsioonist on möödunud natuke üle kuu aja. Haav on väljastpoolt enam-vähem paranenud, suurenenud lümfisõlmed aga kaelal. Kaua see taastumine võiks kesta ja mis oleks nõuanded?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie juhtumi puhul tuleb kindlasti pidada nõu ema raviarstiga. Suurenenud lümfisõlmed võivad sisaldada vähisiirdeid, kuid konkreetsel juhul peab seda vereanalüüsi ja/või lümfisõlmede biopsiaga tõestama. Raviarst teeb ka edasise ravi ja jälgimise plaani. Teha tuleb geeniuuring (veerand medullaarse vähi juhtudest on pärilikud) jne. Samas ei ole tegemist kiiresti surmale viiva tõvega. Isegi kui emal on jätkuvalt organismis vähisiirdeid, on lootust veel pikalt ja hea tervisliku seisundiga elada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.