Kilpnäärme pahaloomulise kasvaja eemaldamine, kilpnäärme eemaldamine 21.01.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Emal on kilpnäärme pahaloomulik kasvaja, aga siirdeid ei ole. Kas peale operatsiooni pole võimalik, et vähirakud kanduvad edasi teistesse organitesse?
Saatekiri operatsioonile on AS Tallinna Ida Keskhaigla Kirurgia osakonda! Ravi 18 operatsioonile tuleku aeg 03.02.2012.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Operatsioon selleks tehaksegi, et vähirakud ei kanduks edaspidi teistesse organitesse ei vere ega lümfiteede kaudu. Enamasti järgneb kilpnäärme eemaldamisele veel ka radiojoodravi ja nende kahe raviviisi kombinatsiooniga tapetakse organismis loodetavasti kõik elusad kilpnäärmerakud - pahaloomulised sealhulgas. Ema hakkab saama asendusravi sünteetilise kilpnäärmehormooniga ja suure tõenäosusega tervistub. Kilpnäärmevähi enamlevinud traditsiooniliste vormide puhul (papillaarne ja follikulaarne vähk) on ravitulemused väga head.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.