Kilpnäärme alatalitlus, leitud sõlm. 03.08.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Minul mure, kuna avastati klipnääreme alatalitlus ja ultraheli näitas ka sõlme kaelal. Samuti pidi keha ise tootma kahjulikke aineid või hetkel ei oska seda ka kohe sõnastada. Kuna minu perearst on puhkusel ja keegi mulle seda lahti seletada pole tahtnud, siis kust saaksin ma selle kohta täpsemat infot ja kuidas ennast ja millise arsti juurde registreerida? Saatekirja sain, kui käisin eraldi asendusarsti juures. Tema ütles, et ta nimepidi mind kellegi juurde ei suuna, otsige ise, kust saate kõige kiiremini. Naljakas on see, et kuna ma niigi ei julge oma rumalusest sellel teemal kellegilt täpsemalt uurida ... õieti ma ei teagi, mida uurida, siis olen täiesti tupikus! Ma oleksin väga tänulik, kui saaksin hea nõu ja võib-olla arsti nime, kuhu võiksin pöörduda. Olemas on saatekiri ja vajalik tegeleda selle sõlmega minu kaelal. Töö on mul samuti selline, kus ma ainult suhtlen järjest 8 tundi. Telefoni teenindaja. Kas see sõlm võib põhjustada häälekaotust? Küsin sest mul alates veebruar 2011 on juba 3 korda hääl täiesti kadunud olnud ja hirm selle ees, et kas see võib kuidagi mõjuda minu häälele üldiselt?

Ette tänades
I (34a)
Tallinn

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sõlm kaelal on tõenäoliselt kilpnäärme sõlm (?). Kaelal võib põhimõtteliselt olla ka muu päritoluga sõlmi (lümfisõlmed, kaela tsüstid jne). Kui ultraheliuuringu alusel on tegemist kilpnäärmesõlmega ja lisaks leiti kilpnäärme alatalitlus, on Teil vaja ennast registreerida endokrinoloogi vastuvõtule. Endokrinoloogid võtavad vastu Tallinnas SA PERH-is, ITKH-s, LTKH-s, Tartus TÜK konsultatiivses polikliinikus. Endokrinoloogi vastuvõtule on tõenäoliselt võimalik pääseda ka mitmetes maakonnalinnades, kuid nende võimalustega ei ole ma kuigivõrd kursis. Lisaks on endokrinoloogide vastuvõtud Tallinna ja Tartu mitmetes erakliinikutes. Nimi pole oluline, peaasi, et satute õige spetsialisti juurde.
Arvan siiski, et hääle kadumine kilpnäärmeprobleemidega seotud ei ole. Hääleprobleemiga tuleb tõenäoliselt nina-kurgu-kõrvaarstil ära käia.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.