Mis võiks olla amenorröa põhjuseks? 21.05.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mis võiks olla amenorröa põhjuseks?
Viimasel ajal on menstruatsioontsükkel aina harvemini esinenud.
Esimest korda katkes tsükkel 5 kuuks, kuid nüüd lausa 11 kuuks.
Päevad on muutunud väga valusaks ja kestavad kaua (7 päeva), verejooks on suur. Tegemist ei saa olla suguhaigusega, kuna vahekorras pole olnud. Kõhuvalud on väljakannatamatud ja tampoonid ei pea vahel verejooksu kinni.
Menses oli 16-aastaselt.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda esmalt günekoloogi vastuvõtule. Kui mensesed algasid 16-aastaselt ja praegu olete 17-aastane, vahepeal on olnud 5-kuune ja 11-kuune paus, siis mitu veritsust Teil üldse olnud on? Günekoloog taab ka esmased hormoonanalüüsid ja suunab vajadusel endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.