Muret tekitavad analüüside vastused 18.03.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr Anu Ambos.

Olen väga mures oma tervise pärast. Käisin perearsti vastuvõtul kilpnäärmele iseloomulike kaebustega. Tegime analüüsid. Vastused on järgmised:

TSH <0.010 mU/l
FT4 24.10 pmol/l
FT3 11.49 pmol/l
TPO antikehad 120.3 kU/L
TR-Antikehad 4.60 arb.unit/l

Glükoos oli 4,4 mmol/l ja kolesterool 3,5 mmol/l.

Lugesin portaalist Teie vastuseid ja võrdlesin teiste analüüse enda omadega ja näitajad tunduvad minu silmale väga halvad.
Olen endokrinoloogi vastuvõtu järjekorras. Kui võimalik, kas saaksite mulle oma arvamuse öelda, mida Teie minule tehtud analüüside vastustest välja loete?

Ettetänades,
M

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie hormoonanalüüside alusel on tegemist kilpnäärme autoimmuunse haigusega ja sellest põhjustatud tagasihoidliku ületalitlusega. Tõenäoliselt on tegemist kroonilise autoimmuunse türeoidiidi sünnitusjärgse ägenemisega. Ületalitlus möödub sel juhul tavaliselt ilma ravita, sellele järgneb pikem alatalitluse faas, mis võib vajada ka asendusravi. Jääte kindlasti endokrinoloogi jälgimisele, kuid paanikaks pole mingit põhjust. Suure tõenäosusega taastub Teie kilpnäärme normaalne talitlus mõne aja möödudes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

kilpnaare

Tere paevast!
tahaks kosulteerida ema kilpnaarme osas. viimaste analyyside alusel (analyysid lisatud) yks arst vaidab et on alatalitus teine arst et on yletalitus - arusaamatu on see mis siis ikkagi ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kahjuks Teie pilt minu arvutis ei avane. Kirjutage analüüside vastused lihtsalt ümber. Ilma analüüside tulemusteta ma kahjuks vastata ei oska.
Tervitades,
...

Loe edasi

Kilpnäärme analüüsid

Tere!

Andsin vereproove, et teada saada, kas kilpnääre on korras.
Mida ütlevad need vastused:

Kilpnääret stimuleeriv hormoon: 3.42 ref.väärus 0.27..4.20
Türeoidperoksüdaasi ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kõik Teie analüüside vastused on normi piires.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Loe edasi

HPV-viirus ja hormoonid

Tere

Mul selline mure, et on leitud kõrge riskiga +33 hpv viirus. Sünnitasin 4 kuud tagasi poja ning immuunsüsteem lõi paigast ära ja arvatavasti sellega seoses ka see viirus hakkas arenema. ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
HPV positiivsus ei seostu enamasti mitte mingite hormonaalsete kõrvalekalletega ja seepärast pole esialgu vaja kuhugi pöörduda. Oodake ära analüüside vastused ja siis selgub, mida edasi teha.
Loe edasi

kas diabeet?

Tere!
Kuidas diagnoositakse diabeeti? Kolme kuu keskmine veresuhkrunäit oli 6,5. GTT näitas 7.22 ja 2 t peale glükoosi 7.33, mõõtsin ise 1 t peale glükoosi glükomeetriga 14,5. Test oli tehtud päevade ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Analüüside vastused on tõepoolest veidi murettekitavad. Peate uurima, mis on konkreetse labori normi ülemine piir, kus Teie glükeeritud hemoglobiin (kolme kuu keskmine veresuhkrunäit) määrati. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: