L-tyroxini üleannustamine 22.11.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen väga mures, mis nüüd saab. Võtan päevas 100mq l-tyroxini ja tänase annuse võtsin juba ära varahommikul. Kuna ma hakkasin foolhapet ka võtma hiljuti, siis läksingi seda võtma, aga automaatselt võtsin veel L-tyroxini 100mq. Ma olel L-tyroxini peaaegu aasta juba kasutanud. Nüüd veel läbitud hiljuti IVF ja pea on viimasel ajal täiesti hajevil. Muretsen väga, kuidas minu selline hooletu käitumine võib äkki olevat rasedust kahjustada ja üldse, mis sellise üleannustamisega nüüd kaasneda võib?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ärge muretsege, tõenäoliselt ei kaasne midagi (võib-olla tunnete päeva jooksul veidi südamepekslemist). Raseduse katkemist selline ühekordne üleannustamine kindlasti ei põhjusta. Homme võtke jälle õige annus ja katsuge edaspidi tähelepanelikum olla!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.