Rasedus ja kilpnäärme 14.10.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Veebruaris 2020 käisin oma arsti juures (endokrinoloogi) analüüsid olid korras ja arst ütles mulle et l-tyroxini pole vaja enam võtta..järgmine viisit pärast pooleaasta. Praegu olen rase 11 nädalat tsh on 5.7 tean et see pole normis. Kuna ma ei võtta l-tyroxini. Pean ma nende analüüside tõttu nüüd võtma l-tyroxini ? Kui jah siis kui palju. Arstile on praegult raske sattuda...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei tea ma rohkem Teie kilpnäärmeprobleemidest - miks Te üldse L-türoksiini võtsite ja mis kaalutlustel see ära jäeti. TSH 5,7 mIU/l on tõepoolest normist kõrgem ja kuna olete rase, oleks tõepoolest parem vähemalt esialgu L-türoksiiniga jätkata. Annus võiks olla 50 mcg päevas. Võite retsepti saamiseks pöörduda ka lihtsalt perearsti poole. Kuu aja möödudes võiks teha kontrollanalüüsid (FT4 ja TSH).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.