Insuliini süstimine tervele inimesele 15.05.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mis siis saab, kui keegi, kes on tegelikult täiesti terve, süstib endale insuliini?
Teeb see midagi paha?

Aitäh.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõepoolest ei soovita. Insiliini süstimine põhjustab veresuhkru ülemäärase languse. See toob kaasa halva enesetunde ja suure söögiisu. Raskematel juhtudel võib asi lõppeda ka teadvusekaotuse ja surmaga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.