APIDRA süstimine 18.11.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kuidas on õige süstida APIDRAT, mul on 8 ühikut kolm korda päevas, kas süstida peale põhilist kõige suuremat söömist või kuidas ja kuidas määrata ühikute vajadust, kui toimub süst peale sööki?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Apidra on lühitoimeline insuliin. Seda on õige süstida vahetult enne sööki - seega siis 8 TÜ enne hommikusööki, 8 TÜ enne lõunasööki ja 8 TÜ enne õhtusööki. Kui süstite peale sööki, suurendage annust 10 TÜ-le, kui sööte tavalisest enam ja vähendage 6 TÜ-le, kui sööte tavalisest vähem. Insuliini annuse korrigeerimist vastavalt söödud süsivesikute kogusele õpetab Teile Teie arst või diabeediõde lähtudes Teie veresuhkru tasemest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.