Ainevahetuse uuring 29.04.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on plaanis minna maovähenduse opile, kuna KMI on ligi 45 ja muud dieedid pole aidanud. Pidevas ülekaalus olen olnud teismeeast alates. Vererõhk on viimasel ajal kõrge ja kehamass koormab juba ka jalgu. Paremal jalal nn. kukekannus. Opi aeg on juba üsna lähedal, mai keskpaigas.

Kuulsin just tuttava-tuttavalt, et on võimalik lasta teha ainevahetuse testi, et kas ja kui palju organism toiduga omastab vajalikke ja mittevajalikke aineid. Testi tegemisel pidi tuttava-tuttav sööma 1 kanamuna... Aga rohkemat pole saanud selle kohta küsida.
Kas ja kus seda täpsemalt teha saaks ja kui kiiresti seda tegema pääseks?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei oska sellise testi kohta küll mingit infot anda. Endokrinoloogid selliste testidega küll ei tegele. Ei tea ka, miks selline test peaks enne bariaatrilist lõikust vajalik olema.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.