Tursunud jalad 13.12.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on tunne, et jalad tahavad lõhki minna - turses...südamearsti poolt tehtud palju uuringuid ja saan vett väljaajavaid tablette....tehtud veresoonte uuring, kus avastati suurenenud lümfid, ka kompuuteruuring kõhust tehtud - korras, südamel ja neerud leiti korras olevat....ka kilpnäärme proovid olid korras....veel üks asi ilmnes koos tursega - hirmus sügelemine, aga naiste- ja suguhaigustearstil käidud ja ka kõik korras...olen küll paks, aga seda ammu ja pole kunagi varem sügelenud, eriti sügeleb kõhuvoldi alt ja reite sisemised voldid - just sealt, kus tuleb palju higi, aga ma pesen hoolikalt ja varem pole seda olnud - ka veresuhkur on korras....
Nüüd küsimus Teile: kas on veel, kuhu oma murega pöörduda ja millest veel võivad olla tingitud suurenenud lümfid ja see jube sügelemine....
M.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei oska Teie vaevustele leida ühtegi põhjust endokrinoloogia valdkonnast. Sügelemine võib olla tingitud tursetega seotud naha verevarustuse- ja ainevahetuse häiretest. Vajadusel soovitan nõu pidada nahaarstiga. Lisaks püüdke kasvõi mingil määral vähendada kehakaalu.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.