Halb enesetunne ja kilpnääre 10.03.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on probleemiks juba üle kuu aja südame rütmihäired, peavalu juba kuu aega, silmad ja pea valutavad, väsimus, jõuetus, kurnatus. Kehv mälu ja keskendumisvõime, silmad tundlikud valgusele jne. Tegin perearsti juures vereproovi ja kilpnäärme näitajaks oli TSH 0,156. Perearsti sõnul ma siiski ravi ei vaja, kuid olen mures, sest tunnen ennast ju nii halvasti ja aina halvemaks läheb. Mida see näit tähendab? Kas ravi poleks siiski vajalik?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH näit 0,156 mIU/l on minimaalselt alla normi ja ravivajadusele ei viita. Igaks juhuks võiks määrata ka FT4 ja FT3 - kaks teist kilpnäärme talitluse näitajat. Kui viimased on korras, on kilpnäärme talitlus korras ja vaevuste põhjuseid tuleb otsida mujalt. Kui ka FT4 ja FT3 on muutunud, tuleks uuringuid jätkata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.