Lihasevalud ja kaela kangus kilpnäärme alatalitlusest? 31.07.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Kogu kilpnääre on eemaldatud mitu aastat tagasi.
Näitusid ei ole saadud korda. Poole aasta tagant on käidud analüüse andmas. Nüüd hakkasid peavalud, südame pahadus, lihastekangus ja spasmid kaela piirkonnas.
Muu tervise kontrolli käigus andsin ka analüüsid kilpnäärmest.

Tulemuseks TSH - 41 ja T4 - 9

Tõsteti thyroxidi annust 150mikrogrammile päevas.

Kas sellised analüüsid on eluohtlikud pikemas ajas? Ja südame pahadus- jõuetus ning lihase valude põhjustajaks? Samuti pikali minnes hakkab südames nö. pitsitama ja tuleb halb enesetunne.

Ette

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ma ei saa päriselt aru, miks pole mitme aasta jooksul L-türoksiini annust piisavalt suurendatud. Aastaid kestev alatalitlus kiirendab vananemisprotsessi ja halvendab enesetunnet. Siiski arvan, et Teie vanuses südame poolt veel suurt ohtu karta ei ole. Peavalud, iiveldus ja lihasjäikus võivad küll olla kaua kestnud alatalitlusest tingitud vaevused. Loodetavasti L-türoksiini annuse suurendamisega enesetunne paraneb, kuid see võtab aega.
Teie vanuses peab asendusravi foonil TSH kindlasti normis olema.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.