Naha sügelemine diabeedi korral 26.02.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen suhkruhaige (2.aste) võtan arsti määratud tablette juba pool aastat (metformiin, gliclazid) ja paar nädalat tagasi hakkas nahk sügelema. Perearst arvab, et naha kuivusest ( kuivast õhust korteris), ka suu on hommikuti väga kuiv, nagu liiv suus, samuti olen kaotanud kolme kuuga 15 kilogrammi kehakaalust, küll natukene vähem süües. Kas mul ei või seoses suhkrutõvega väheneda ka mõne muu aine kogus organismis ,et nahk on väga kuiv, ka kreemitamine eriti ei aita?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Väga oluline asjaolu, mille kohta Teie kirjas kahjuks infot ei leidu, on suhkurtõve kompensatsioon. Kui veresuhkur on vaatamata ravile kõrge, on ikkagi just suhkruhaigus nii naha kuivuse, sügeluse kui kaalulanguse põhjus. Suhkrud tuleb korda saada, siis on lootust ka vaevustest vabaneda!
Kui veresuhkur on raviga korras, tuleb tõepoolest teised võimalikud põhjused läbi mõelda (allergiline reaktsioon, ravimid, kuiv õhk jne.). Veidi äratab kahtlust ka suur kaalulangus. Sellist efekti tavaliselt mõõdukas dieedipidamine ei anna. Soovitan perearsti juures põhjalikuma tervisekontrolli ette võtta (ka maksa- ja neeutalitluse näitajad jne.)
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Tursunud jalad

Mul on tunne, et jalad tahavad lõhki minna - turses...südamearsti poolt tehtud palju uuringuid ja saan vett väljaajavaid tablette....tehtud veresoonte uuring, kus avastati suurenenud lümfid, ka kompuuteruuring ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kahjuks ei oska Teie vaevustele leida ühtegi põhjust endokrinoloogia valdkonnast. Sügelemine võib olla tingitud tursetega seotud naha verevarustuse- ja ainevahetuse häiretest. Vajadusel soovitan ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: