Kõrge veresuhkur 08.02.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 32-aastane ja veresuhkur koguaeg normis olnud, kuid u pool aastat tagasi oli veresuhkur nii näpuotsast kui ka veenist kõrge, vastavalt 6,2 ja 6,5. Sai siis tehtud eelmisel aastal novembris uuesti ja näitaja veenist 6,8. Siis tehti ka see n.ö. suhkrutaluvuse test ja proov 2 tundi peale glükoosi joomist näitas 5,2. Öeldi, et suhkruhaigust pole ja kõik OK. Jäi aga siiski kripeldama, miks see veresuhkur siis ikkagi nii kõrge on, kui vaadata neid normtabeleid siis nii kõrge ta küll ju olla ei tohiks ja mul on need arvud nagu ümber pööratud (norm võiks olla see 5,2 tühja kõhuga ja kaks tundi peale sööki võiks ju olla see 6,5-6,8)

Oskate ehk mingit kommentaari sellele jutule anda :)

Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teil ei ole suhkurtõbe, kuid on nn. tühjakõhu veresuhkru häire s.t. veresuhkur on normist mõõdukalt kõrgem just hommikul tühja kõhuga. Glükoosikoormusele reageerib Teie kõhunääre adekvaatselt.
Tühjakõhu veresuhkru häire viitab eelsoodumusele 2. tüüpi suhkurtõve kujunemiseks tulevikus. Seega oleks mõistlik oma kehakaal kontrolli all hoida, järgida sportlikku elustiili ja tarbida vähem magusat. Ka oma veresuhkrut võiksite kontrollida vähemalt kord aastas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.