Veresuhkru näit 03.03.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul oli mõned aastad tagasi veresuhkur kõrge ja ma pidin võtma 2 metforali tableti päevas.

Nüüd ma tablette ei võta sest palju kordi mõõtes oli veresuhkur enamasti 4+ või alla selle.

Mu abikaasa ütleb, et see on õige, et ma metforali ei võta, aga ema ütleb, et mu veresuhkur on liiga madal ja ma peaks rohtu võtma.

Kuidas Teie arvates ma peaks käituma ? Kas metforali võtma või mitte ?

Parimat

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Te peaksite minema oma perearsti juurde, tegema seal vereanalüüsi (glükeeritud hemoglobiini s.t. kolme viimase kuu keskmise veresuhkru näitaja) ja siis saab otsustada, kas Te ravi vajate või mitte. Veresuhkur 4 mmol/l pole liiga madal, vaid on normis tühjakõhu veresuhkru näit. Metformiin veresuhkrut kunagi normist madalamale ei langeta, kuid kui veresuhkur on tõepoolest normi läinud (näiteks olete kaalus võrreldes varasemaga oluliselt alla võtnud või olete muutnud oma söömisharjumusi vms.), siis pole ravimit edasi võtta lihtsalt mõtet.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.