Suurenenud karvakasv lapsel 01.02.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Minu 4-aastasel tütrel on suurenenud karvakasv. Alguse sai see kusagil siis, kui laps oli 1,5 aastat vana, ja on järjest süvenenud. Ka näol kasvavad karvad ja need ei ole mitte heledad udemed, vaid tumedad.
Umbes aastaselt oli tal tervet keha kattev lööve, mille raviks ta sai hormoonkreemi ja seda päris pikalt, pidin 2 korda päevas üle terve keha määrima, ka nägu.
Olen mures ja ei oska kusagilt abi leida. 2 aastat tagasi saatis perearst meid eriarsti juurde ja tehti mingi uuring, mis näitas, et mingi asi veres on suurenenud. Aga rohkem ei ole perearst meid kuhugi suunanud.
Oleksin väga tänulik, kui saaksite mind aidata.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie last nägemata ei saa ma kuidagi otsustada, kas Teie tütre suurenenud karvakasv on meditsiiniline probleem ja kas sel võiks olla endokrinoloogilist põhjust. Lööbe ravimiseks kasutatud hormoonkreem (tõenäoliselt põletikuvastast glükokortikoidi sisaldav) ei põhjusta karvakasvu rohkenemist ega kahjusta endokriinsüsteemi.
Soovitan veelkord oma perearstiga nõu pidada ja paluda saatekirja nahaarsti või lastearsti juurde.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.