Probleem Lantusega 08.07.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Põen I tüübi diabeeti ja kasutan juba aastaid pikatoimelise insuliinina Lantust, mida süstin õhtuti. Viimase nädala jooksul on tekkinud enneolematu probleem, mille kohta küsiksin kindlasti oma endokrinoloogilt, kui ta ei oleks juuli lõpuni puhkusel.
Nimelt on mul mitmel päeval järjest pool tundi pärast Lantuse süsti tekkinud hüpo või vähemalt ootamatu veresuhkru langus. Otsekui hakkaks Lantus nüüd koheselt toimima. Kas Lantusega on võimalik tabada mingit veresoont, mis kiirendab imendumist? Varem pole sellist asja kunagi olnud. Olen täiesti nõutu... kas olete mõnel teisel patsiendil sellist kuulnud või oskate midagi soovitada?
Ette tänades,
Keiu

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sellisest probleemist kuulen esmakordselt. Lantuse mõju peaks algama umbes 1 tund peale nahaalust manustamist. Võib-olla on Teie veresuhkrud viimasel ajal lihtsalt madalamaks läinud ja hüpo teket põhjustab hoopis varem tehtud lühitoimeline insuliin, selle vahetu järgnevus Lantuse süstile on aga lihtsalt kokkulangevus. Nahaalusi ei tohiks olla nii suuri veresooni, et insuliin sinna sattudes praktiliselt koheselt vereringesse jõuaks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Jalgade tursumine

Tere.

Mul on selline probleem. Milles on probleem, et jalad on väga palju tursunud? Mulle on varem ka öeldud, et pean sellega arsti poole pöörduma. Ma nii noor ja jalad on väga turses, sõna ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Arvan, et endokriinhaigusega siin tegemist ei ole. Noorel inimesel tuleb jalgade turse põhjusena kõne alla eelkõige venoosse tagasivoolu häire või liigesprobleem. Soovitan pöörduda oma perearsti ...

Loe edasi

kaalutõus

mul on kilpnäärme alatalitus ja 1 t diabeet. avastati juunis. kuni sept .keskpaigani sain 1,5 tab. l türoksiini, nüüd ülepäeva 1,5-2 . hommikuste suhkrute normisaamiseks olen pidevalt suurendanud lantuse ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kuigi Te võib-olla ei usu, on siin probleem ikkagi dieedis. Kui Lantusega veresuhkru korda saate, suureneb isu, hakkate veidi rohkem sööma ja veresuhkur tõuseb taas. Tõstate insuliini annust, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: