Jalgade tursumine 01.03.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on selline probleem. Milles on probleem, et jalad on väga palju tursunud? Mulle on varem ka öeldud, et pean sellega arsti poole pöörduma. Ma nii noor ja jalad on väga turses, sõna otseses mõttes paksud. Sääremari on väga suur. See probleem häirib mind juba väga. Milles võib olla probleem?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et endokriinhaigusega siin tegemist ei ole. Noorel inimesel tuleb jalgade turse põhjusena kõne alla eelkõige venoosse tagasivoolu häire või liigesprobleem. Soovitan pöörduda oma perearsti vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Jalgade paistetus koos krampide ja käte suremisega

Tere. Minul selline mure, nimelt paistetavad jalad. Jalad kisuvad krampi ja käed surevad. Öösiti ei saa ka magada selle tõttu, aeg ajalt segab ka kõndimist.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Teie vaevused otseselt ühelegi endokriinhaigusele ei viita. Jalgade tursumine suhteliselt noorel naisel viitab enamasti venosse tagasivoolu häiretele. Sellised tursed tavaliselt ka süvenevad ...

Loe edasi

jalgade ja käte suremine

tere,
kas jalgade ja käte suremine võib olla põhjustatud diabeedist?
murelik

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kas olete suhkuhaige? Kui palju aastaid olete põdenud? Kui olete diabeetik ja haige juba aastaid, võib käte-jalgade suremise põhjuseks olla diabeetiline närvikahjustus, käte puhul ka nn. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: