liiga väike poiss 15.06.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mure on poja kasvu ja kaalu pärast. Ta saab kohe 2-aastaseks ja kaalub 10.5kg ja on 80m cm pikk. Kaalu pärast ma nii ei muretsegi, kuna on väga hakkaja ja jookseb kogu aeg ringi. Öeldakse ju et et täiskasvanu pikkuse saamisesk tuleb 2-aastase kasv korrutada kahega, seega 16o cm pikkune mees. Kurb küll. Mina ise olen 160 cm, mees 175 cm.
Mida teha, et poiss natukegi pikemaks "veniks". Kasvuhormoone?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et 2-aastase lapse pikkuse järgi ei saa küll kuidagi ennustada, kui pikaks ta hiljem kasvada võib. Soovitan pöörduda oma murega esmalt perearsti poole ja paluda saatekirja lasteendokrinoloogile. Vajadusel teeb lasteendokrinoloog ka hormoonuuringud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.