Segaduses 05.06.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördusin südame rütmihäirete pärast perearsti poole. Tema saatis mind endokrinoloogi vastuvõtule. Seal pandi diagnoos autoimmuunne türeodiit. Endokrinoloog küsis veel et kas teilt on küsitud ka miks kael on nii jäme, vastasin et on küll ja see on tõsi. Katsus mind ja viis kohe ultrahelisse. Seal ütles et pole vaja vereproovi tehagi ta võib niisama selle diagnoosi ära panna. Hormoonproov oli korras. Aasta pärast pean minema kindlasti tagasi. Kuna südame kohapealt tunnen ikka halvasti tehti mulle ehho . Muidu oli enamvähem aga arst ütles et südametöö koguaeg liiga kiire. Seda räägib ka perearst. Reumatoloog katsus kilpnääret ja ei taha millegipärast endokrinoloogi otsusega nõustuda. Arvab et peaksin minema siiski kohe tagasi. Rohtu mulle pideva südamepekslemise pärast kirjutada palju ei saa kuna mu vererõhk on 80/50. Olen segaduses sest teised arstid väidavad et asi on siiski kilpnäärmes. See südamepekslemine segab suurel määral mu elutegevust ja nii on endal väga raske kui midagi enam teha ei saa.
Proovid järgmised: TSH 0.582, FT4 14,6
Ultraheli: 22¤15 ja 19¤15.
Kas peaksin siiski pöörduma taas endokrinooloogi vastuvõtule.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Endokrinoloogi vastuvõtule pole vaja minna varem kui aasta möödudes. Teie hormoonanalüüs on korras ja seega ei avalda kilpnäärmehaigus (kui Teil tõepoolest on krooniline türeoidiit, millele Teie kirjas küll miski konkreetselt ei viita) Teie südametegevusele mingit mõju. Ultraheliuuringul tunduvad kilpnäärme mõõtmed normis olevat, mille poolest Teie kael "jäme" on?
Kui tegemist on elukvaliteeti mõjutava südamepuudulikkusega, peab sellel olema konkreetne põhjus ja ravi suhtes tuleb teha otsus perearstil ja kardioloogil.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.