segaduses 01.12.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ostsin valismaalt l-tyroxiini....50, kuna see doos on mulle maaratud arsti poolt. aga seda 50-st tyroxiini on voimalik teha neljaks....oskate oelda, kas need doosid voivad eri riigis olla olla erinevad....et peaksin valismaalt ostma voib-olla teise numbriga, et saada sama kogus?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tavaliselt on L-türoksiini karbile märgitud toimeaine sisaldus ja traditsiooniliselt on see kas 50 mcg või 100 mcg. Kui Teile on määratud 50 mcg-sed tabletid, siis tulebki neid võtta 1 terve tablett päevas. Poolitusjooned ärgu Teid segagu, need on juhuks, kui vajatakse väiksemaid (25 mcg) päevadoose, näiteks lastepraktikas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.