kas mul võib olla kõrge veresuhkur? 30.08.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,olen mures,sest mul hakkas üks hommik pea väga ringi käima nagu ma oleksin karuselli peal.see kestis terve päev.ma ei saanud pead alla lasta ega taha lasta,siis hakkas jälle karusell.järgmisel päeval oli pisut parem,aga ikkagi keerutas veel(samuti öösel keerates).hakkasin siis jälgima,et millest see võib olla.kohvi juues hakkas jälle paha ja samuti magusa alkoholi joomisest.muud nagu ei anna tunda.vahepeal läkski üle juba,aga siis kui ma ühel õhtul magusat siidrit jõin,siis oil öösel jälle pearingid ja hommikul ka.vererõhku ma mõõtsin ja see oli korras,võibolla pisut madalam,aga mitte väga.mida te arvate?põhjus,miks ma arsti poole pole pöördunud on selles.et olen maal ja lähen arstile alles nädala pärast.aga järsku saaks ka käsimüügis mingit ravimit?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ühelegi endokriinhaigusele iseloomulikke vaevusi ma Teie kirjast ei leidnud. Kui vererõhu väärtused on korras, võib tegemist olla aju vereringehäirega või sisekõrva probleemiga. Õige on kõigepealt pöörduda perearsti vastuvõtule (tema määrab kindlasti ka veresuhkru). Seni võiks kohvist, alkoholist ja gaseeritud jookidest hoiduda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.