Minu tüsedus 17.06.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 53.aastane ja olen eluaeg olnud tüse kuid olen väga palju tegelema oma probleemiga.Minu kaal on olnud 62 kg. siis abiellusin ja enne näljutasin ja panin ohtu oma organismi. Ma sünnitasin kaks last ja pärast hakkasin järjest juurde võtma.Olen tegelenud võimlemisega,kõnni,kõik võimalike dieetidega,vesiaeroobika.Minu kaal kõikus tol ajal 70-100, vastavalt sellele mida ma tegin.Kaks aastat tagasi tekkisid mul verejooksud väga tihti olin haiglas,terve aasta ei pingutanud,ei saanud eriti liikuda, sattusin ootmatu abi otsides toreda arst juurde kes avastas mioomi.Siis juba möödus terve aasta ja ma olin meeletus stressis teadmatusest.Tänaseks mioom on eemaldatud tervis taastub,tasapisi oodatud kliimaks näitab ka.Kogu selle kahe hirmsa aasta jooksul ma võtsin juurde 20 kg. ja ma kaalun nüüd 120 kg. Ostsin aaptekist tablette võtsin alla 5 kg. kuid samas olen tagasi võtnud kuna ma ei teadnud et hormoon ravi ajal võin juurde võtta.Piiran kõiges toiduga,sõidan jalgrattal 10 km.vähemalt,ka tarvitan toidulusa AOSA FIT joon vett olen võtnud alla 4 kg kuu ajaga kuid ikka ma kaalun palju võrreldes endiste aegadega siis sain varem oma kaalust kergemini jagu.Olen hädas kas te saaksite anda nõu, mida ma valesti teen või on veel midagi mida ma ei tea.
Lugupidamisega
Mammu

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pole mingi uudis, et kliimaksieas pole kaalu langetamine enam nii kerge, kui 20-ndates eluaastates. Menstruaaltsükkel kulutas iga kuu päris palju energiat, nüüd seda kulu enam ei ole ja keskmiselt võtab iga naine kliimaksiperioodil juurde 10kg. Ka liikumine pole enam nii kerge. Lisaks olete üle elanud pika haigusperioodi täis stressi. Müoom pole õnneks midagi eluohtlikku ja olen kindel, et peale lõikust tervis taastub. Nüüd on aega tegeleda ka oma kehakaaluga ja oletegi õigel teel. Kuu ajaga olete kaotanud 4kg - see on ju suurepärane! Rohkem ei tohigi! Seega jääb üle ainult samas vaimus jätkata. 100kg-ni peaksite jõudma 8-9kuuga (see on maksimumtempo, pole hullu, kui see ka võtab aega ka 2 korda kauem). Ja siis edasi uute eesmärkide poole!
Tervitades ja mõnusat suve soovides,
dr. Anu Ambos.