Suhkrukoormustest 02.09.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 18+5 nädalat rase ja kuna 22.07. oli minu veresuhkur tühja kõhuga 5,7, tehti 30.08 mulle suhkrukoormustest ja arst ütles, et mul on glükoosiresisdentsus, et minu glükoositase ei tõuse piisavalt. Mida selline asi tähendab? Miks see tekib ja kui ohtlik see seisunud on? Kuidas ma edaspidi toituma peaksin?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Minu meelest on Teie glükoosikoormustest täiesti korras, ka rasedate normide kohaselt.
Teha pole vaja midagi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.