olen liiga suur 09.04.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

olen 170 cm ja 130 kg ja olen 24 aastane. aidake

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Aidata saab ennast ikka ise. Alguseks 2 tegevust - pöördute perearstile üldisteks terviseuuringuteks (võimalik, et peale ülekaalu on teil ka näiteks ülemäära kõrge vererõhk või kilpnäärme alatalitlus) ja lähete kaalujälgijate rühma tervislikku toitumist õppima. Perearstilt saate saatekirja endokrinoloogile, kes saab teha uuringud rasvumise võimaliku endokriinse põhjuse välistamiseks. Kui vajalik, võib kaalulangust soodustada sobivate ravimitega või suunata Teid korrigeerivale operatsioonile (mao mahtu vähendavad lõikused).
Samas on otsustav osa ikkagi Teie enda otsusekindlusel ja valmidusel oma elu muuta. Kui tõepoolest soovite ülekaalust vabaneda, ootab ees pikaajaline ja raske võitlus harjumustega nii toitumises kui eluviisis.
Edu ja jõudu soovides,
dr. Anu Ambos.