Kilpnäärme alatalitus ja ravimi kogus 03.02.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen teinud kolm korda vereanalüüsi TSH määramiseks. Juunis oli TSH 5,47. Oktoobris 4,04 ja detsembris 6,67. Perearst määras detsembris ravimi L-Thyroxin 50 mikrogrammi. Kas see annus ei ole liiga suur?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei, see annus ei ole liiga suur - see on täiskasvanute puhul minimaalne efektiivne annus.
Kui olete L-türoksiini 3-4 kuud võtnud, võiks teha kontrollanalüüsi ja määrata TSH kõrval ka FT4. Siis on näha, kas L-türoksiin toimib ootuspäraselt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.