Süsivesikute vaene dieet 22.10.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Palun soovitage raamatut või näidismenüüd selle dieedi pidamiseks?
Nimelt olen PCOS-ikas ja peale esimest ja väga ebaõnnestunud IVF-i katset sooviksin ikkagi omale dieeti. 171 pikk 75kg hetkel,mingi aimdus mul on aga atkinsi dieeti ei tahaks pidada.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ostke "Väike kaloriraamat" - lihtne ja õpetlik. Atkinisi või mingeid muid eridieete pikemalt pidada ei soovita. Õppige lihtsalt arvutama oma ööpäevast kaloraazi ja hoidke see 1600 kcal piires, arvestusega, et ca 50% oleks kaetud süsivesikutega. Tehke juurde 2-3 korda nädalas tervisesporti korraga 60min. (ujumine, vesivõimlemine, aeroobika, tants jne.). Selline reziim püsigu vähemalt paar aastat. Kaal langeb tasapisi, kuid kindlalt. Ja uskuge, selline elu hakkab Teile veel meeldima!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.