Kas suhkruhaigus? 21.09.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Mure on järgmine,olen 4kuud tarvitanud antidepressanti remeron15,selle ajaga on mu kehakaal 5kg.võrra kasvand.Tean,et see rohi põhjustab kaalutõusu,eriti on tekkinud isu magusa vastu.Aga olen ka märganud,et aegajalt on selline imelik nõrkuse tunne ja tasakaaluhäire(pearinglus).Paar nädalat tagasi tegi perearst veresuhkru proovi,mis näitas 5,7(olin hommikul söönud).Järgmine päev tehti veenivere proov(olin söömata)mille näidud olid:HCT 47,3% MCV 85 HCB156 MCH28 MCHC328 PLT128 MPV10.6 WBC6.2 LYM3.9 MID0.6 GRA1.7RBC5.56 Tarvitan ka looduslike vitamiine(GNLD) Kal-Mag,Lõheõli kapsleid.Palun öelge kas peaksin muretsema,et võib olla suhkruhaigus,kuigi ma täpselt ei tea millised sümtomid sellel haigusel on.Olen 32a,167cm,55kg,naisterahvas.
Tänan Teid.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Arvan, et suhkurtõbe pole Teil küll vaja karta. Magusaisu võib küll juurde tuua soovimatuid kilosid, kuid suhkurtõve tunnuseks see ei ole. Veresuhkur 5,7 mmol/l peale sööki ei ole liiga kõrge ja veenivere proov oli ka korras (kuigi veresuhkru kohata see otseselt midagi ei ütle). Samuti on Teil kehakaalu mõttes piisavalt kasvuruumi, praegugi olete pigem alakaalus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos