L-Tyroxin 30.05.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Lugesin siin teisi endokrinoloogilisi küsimusi ja avastasin, et võtan seda tabletti valesti... Et peab võtma enne sööki nagu aru saan? Aga kui ma olen seni võtnud pärast sööki, siis milline on vahe? Kas selles, et mõju on väiksem ja ma ei saagi oma näite niipea korda? TSH oli viimati üle 7. Homsest alustan õigesti võtmist, aga sooviksin ikkagi teada, mida ma nüüd siis teinud endaga olen...

Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
L-türoksiini peaks tõepoolest võtma enne sööki, siis imendub ravim paremini. Seedetrakti ärritavat toimet sellel ravimil ei ole.
Siiski arvan, et ka peale sööki võttes pole Te endale mingit kahju teinud. Kontrollige TSH-d uuesti 3-4 kuu möödudes. Kui see püsib normist kõrgemana, tuleb siiski L-türoksiini annust suurendada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.