kilpnäärme alatalitusega rase 14.09.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere, olen 27 aastane ja momendil 3ndat kuud rase. enne rasedust kirjutas endokrinoloog mulle välja 0,25 koguse l-tyroxini, kuna esinesid pidevad tsüklihäired ja vereanalüüs näitas kerget kilpnäärme alatalitust. olen l-tyroxini võtnud siiamaani. siit ka küsimused: kas peaksin jätkama rohu võtmist raseduse lõpuni ja kuidas l-tyroxin võib mõjuda lootele?
ette tänades
mia

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui olete L-türoksiini võtnud ka raseduse ajal, olete teinud õigesti. See preparaat kujutab endast sünteetilist kilpnäärmehormooni ja mingit lootetoksilist toimet ei oma. Soovitan teha nii kiiresti kui võimalik korduva hormoonuuringu ja selle alusel L-türoksiini annust korrigeerida (võimalik, et vajate rasedana veidi suuremat annust).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.