Alatalitlus ja väga aeglane pulss 25.01.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kõigepealt suur aitäh teile põhjaliku vastuse eest minu eelmisele kirjale! Üks küsimus on mul veel tekkinud, nimelt käib mul pea pidevalt ringi ja on nõrkusetunne igapäevaselt, tihti silme ees virvendab. Pulss on tihti vaid 52-58 lööki minutis, norm peaks vist 60 ja üle selle olema, kas kilpnäärme alatalitlus on sellega seotud, enne sünnitust oli mul muidu vererõhk kõrge, aga nüüd päris madal, pluss siis väga aeglane pulss, kas L-tyroxin ka aeglustab südametööd? Või võib see olla ka mingi vitamiini puuduse tunnus, kuna toidan last ka rinnaga, see viimane küsimus ei ole küll teie valdkonda ilmselt, aga äkki teate kas seda! Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui hormoonid on asendusravi foonil korras, ei saa kilpnäärme alatalitlust pulsisageduse aeglustumises ega vererõhu alanemises süüdistada. Rinnaga toitmine on organismile suur koormus, lisaks krooniline magamatus imiku kõrval. Vitamiinid ja mitmekülgne piisavalt energiarikas toit on igati asjakohased. Lisaks võib võtta ka näiteks panangiini (südamelihasele kasulikku kaaliumi-magneesiumi kompleksi) või mõnda taimset toonikut (sel juhul apteekriga konsulteerides, milline on sobiv imetavale emale).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.