kehakaal uuringud 04.03.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 30 aasten mees, pikkus 175, kaal 101. Ehk kaalu palju üle. Olen teinud dieete ja võtnud alla 20 kilo, 5, kilo, ükskõik mis vahemikus tuleb see väga kiiresti tagasi. Toitumisest tean juba ühhteist, seega ainult selles ei saa asi olla. Kus oleks võimalik, soovitavalt allinnas, teha põhjalikud uuringu, miks mul see kaal sedasi tõuseb kogu aeg. Tahaks sellest juba lahti saada.
Tänan

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie jaoks on tõenäoliselt ainsaks liigsetest kilodest vabanemise viisiks DIEET KOGU ELUKS. Et dieet kaalus alla võtta aitab, olete kogenud omal nahal. Dieedipidamist ei tohi lihtsalt lõpetada. Olete noor mees ja dieediga saavutatud kaalulangust aitab säilitada sport. Seega 2-3 korda nädalas 1-2 tundi basseini, tennist, suusatamist, jooksu jne. jne. Televiisor ja õlu tuleb unustada.
Tõenäoliselt on Teie ülekaalu põhjuseks pärilik eelsoodumus, mida võimendavad vähene füüsiline aktiivsus ja külluslik toit. Kui siiski tundub, et ülekaalule lisaks on ka teisi terviseprobleeme, teeb perearst esmased analüüsid ja annab nõu, kelle poole pöörduda.
Jõudu soovides,
dr. Anu Ambos.