hääle kähedus 28.02.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

5 veebruaril oli kilpnäärme operatsioon. Nääre eemaldati täielikult. Kuid mure, hääl on siiamaani kähe ning päeva lõpuks muutun piuksuvaks peenehääleliseks. Mida saaksin ise teha selleks, et hääl normaliseeruks? Kaua pean sellise häälega olema?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Parim, mida teha saate, on anda häälele puhkust s.t. rääkida nii vähe, kui võimalik. Kui kuu aja möödudes pole normaalne hääl taastunud, tuleb pöörduda nina-kurgu-kõrvaarsti poole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.