autoimmuunhaigus ja rasedus? 06.11.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen segaduses ja ei tea, kas pöörduda endokrinoloogi või günekoloogi poole.
Mulle tehti Double test, mis osutus positiivseks (kõrge hcg tase), downi risk on küllaltki kõrge. Peatselt teen amniotsenteesi. Mul on krooniline türeoidiit (saan ravi). Kuigi kõrge hcg on peamiselt downi riski näitaja, soovin teada, kas autoimmuunhaigused võivad kuidagi mõjutada, st tõsta hcg taset. Internetist leidsin, et mõnel juhul võib see nii olla. Kas see on nii? Minu anti-tpo oli raseduse algul 500 lähedal, 2 näd. tagasi peaaegu 400, TSH jt. näitajad enam-vähem normis. Kas selline antikehade arv võib kuidagi mõjutada hcg taset? Oma arsti juures käies olin nii rööpast väljas, et ei tulnud pähe seda küsida.
Olen praegu väga mures, kuigi tean, et ei saa esialgu teha muud, kui oodata AC vastust.

Ette tänades
murelik A.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõepoolest ei saa Te muud teha kui oodata amniotsenteesi vastust. Lohutuseks võin öelda, et enamusel positiivse Double-testiga naistest saadakse amniotsenteesil siiski loote normaalne karüotüüp (s.t. Downi sündroomi ei ole).
Ei oska kroonilist autoimmuunset türeoidiiti küll positiivse Double-testiga seostada, antikehade tiitri kõrgusel pole siin tõenäoliselt olulist tähendust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.