Autoimmuunhaigus? Mis edasi? 14.12.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen üle poole aasta tegutsenud viljatusravis ja püüdnud rasestuda, pole õnnestunud. Kuid olen 3 kuu jooksul "jäänud kaks korda rasedaks", mis kohe ka varakult katkenud. Plaanime küll juba kehavälist viljastamist, aga arst tegi enne analüüsid, et uurida mis võib viga olla. Kõik näitajad olid normis ja negatiivsed v.a SSA IgG, mis oli märgitud positiivseks. Mitte mingisuguseid sümptomeid mul pole, ei mäleta millal ma viimati haige olin. Kas see on problemaatiline asi ja mis nüüd teha vaja on? Kas IVF jääb pooleli?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Küsimus on tulnud valel aadressil. SSA IgG tähendust viljatusravi kontekstis analüüsib günekoloog ja/või viljatusravi arst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.