AINEVAHETUSE HÄIRED 28.10.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

OLEN 25A MUL ON PIDEVALT KÕHT KINNI KAS SEE VÕIB OLLA KILPNÄÄRMEGA SEOTUD? LAPSENA OLIN SELLEGA MA ARVEL. JA MU VANEMATEL ON KA. ISAL ÄRA LÕIGATUD. KÄISIN ARSTIL AGA SEE SOOVITAS AINULT KAALIKAID SÜÜA.PROOVE TA EI TEINUD. MU KEHA ON KA JUBA RASVUNUD.
MUL ON 5A POEG KES PIDEVALT HIGISTAB ISEGI MAGADES, KUIGI TA VÕIB KAS VÕI ALASTI OLLA IKKA PEA TILGUB. KAS SEE VÕIB KA OLLA AINEVAHETUSEGA SEOTUD. ETTE TÄNADES JA VASTUST OOTAMA JÄÄDES.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kõhukinnisus on lapseeast ja esineb ka teistel pereliikmetel, on see tõenäoliselt põhjustatud jämesoole pärilikest ehituslikest ja talitluslikest iseärasustest ja kilpnäärmega seos puudub. Kui perearsti soovitused probleemi ei lahenda, küsige suunamist gastroenteroloogi (mao-ja soolearsti) juurde. Kehakaalu tuleks küll püüda hoida normi piirides, ülekaalulisus on Teie puhul väga ebasoodne.
Lapse rohkest higistamisest ei oska midagi arvata. Ühelegi endokriinhaigusele see ei viita. Kui poiss on muidu aktiivne ja terane, kasvab ja kosub normaalselt, pole terviseprobleemi tõenäoliselt põhjust otsida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.