kaaluprobleem 21.10.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on juba väikesest peale olnud kaaluga probleemid. Nimelt ei võta ma eriti kaalus juurde, ükskõik mida või kui palju süüa. Selletõttu olen ka alakaalus. Kas see võib olla tingitud mingisugusest ainevahetuse häirest? Kust oleks Tartus võimalik selle kohta lähemalt uurida?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui tunnete ennast tervena ja perekonnas on ka teisi ülisaledaid, ei ole põhjust haigust karta. Tütarlastel on heaks indikaatoriks menstruaaltsükkel. Kui see algas õigel ajal (11-15a) ja on regulaarne, on organismis rasvkudet piisavalt ja saleduse põhjuseks ei ole hormonaalsed häired.
Igaks juhuks võib perearstiga siiski nõu pidada (vajadusel suunab ta ka spetsialisti vastuvõtule).
Tervitades,
dr. Anu ambos.