tahan teada mis need näidud tähendavad. 28.09.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere.S-glyc-8,8
Na-135
K-3,7
HAT-pH7,4
uriini analüüs-Ket 4+;glyc4+
Anti-TPO-16
Mis need tähendavad kas on midagi viltu vöi ei arst ei ütle midagi, on ohlikud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Veresuhkur- 8,8 mmol/l (normist kõrgem).
Naatrium 135 mmol/l (normi alumisel piiril)
Kaalium 3,7 mmol/l (normis)
pH 7,4 (normis)
Uriinis suhkur 4+ (palju) ket 4+ (atsetoon, mis näitab suhkurtõve halba kompensatsiooni)
Kilpnäärmevastased antikehad 16 IU/ml (normis).
Seega on veresuhkur liiga kõrge ja suhkurtõve kompensatsioon kehv. Muus osas on analüüsid korras.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.