Uuringute vastused 04.10.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, sain uuringute vastused :

TSH 4.86 mIU/l 0.40-4.00
fT4 12.5 pmol/l 9.0-19.0
FSH 5.9 IU/l
LH 3.50 IU/l
Prolaktiin 851 mIU/l 109-557

Kas on muretsemiseks põhjust või mis need tulemused tähendavad?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tulemuste tähendust selgitab Teile analüüsid määranud arst. Ainuke näitaja, mis on normist veidi erinev on prolaktiin, kuid sellisel mõõdukal kõrvalekaldel võib olla palju erinevaid põhjuseid ja kas sel ka kliinilist tähendust on, jääb üksnes numbreid vaadates ebaselgeks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.