Mingi viga kilpnäärmes. 27.09.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Paluksin väga Teie selgitust, mida see diagnoos tähendab: hyperfara thyreosis primarine (E21,0). Veres pidi ka liiga palju kaltsiumi olema. Vabandan kui olen haiguse nime valesti kirjutanud, ehk mõistate. Selline diagnoos pandi minu emale (65 a.). Kas operatsioon on siis tõesti väga vajalik? Või, mis oleks Teie soovitused. Suur tänu vastuse eest! (muidu oleksime teadmatuses).

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui tegemist on tõepoolest primaarse hüperparatüreoosiga, tähendab see, et kõrvalkilpnäärmes on väike healoomuline kasvaja. Kasvaja eemaldatakse lõikuse käigus (tegemist ei ole raske operatsiooniga), kaltsiumi tase normaliseerub ja Teie emal on suur võimalus tervistuda. Teisi ravivõimalusi kahjuks ei ole ja aastate jooksul kaldub haigus süvenema.
Soovitan lõikusega nõustuda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.