Kas viga kilpnäärmes? 01.11.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,
sooviksin teada, et kas sellised tundemärgid nagu väsimus,unisus,ei suuda midagi teha, kaalutõus, pearinglus,närvilisus,keskendumishäired, vahest on ka käte värisemine ja selline paha tunne sees nagu ärevus ja hirm, võivad viidata kilpnäärme alatalitlusele? Tegin ka vereanalüüsi TSH-le ja see näitas 0,9. Perearst ütles, et see on alumise normi piires aga midagi hullu ei ole ja selliseid tundemärke ei tekita minu puhul kilpnäärme alatalitlus. Ja samas midagi muud ta mulle ei soovitanud.Äkki on veel mingisuguseid kilpnäärme uuringu võimalusi või piisab vereanalüüsist. Kas oskate öelda võib see olla ikkagi seotud kilpnäärmega, et enesetunne on väga paha või pean milleski muus põhjust otsima?
Ette tänades,
Mari

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui TSH oli 0,9 mIU/l, on Teie kilpnäärme talitlus normis ja alatalitlus Teie poolt kirjeldatud vaevuste põhjusena välistatud. Põhjust tuleb otsida mujalt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.