Sõlmede lõikus 02.09.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul diagnoositi lisaks kilpnäärme üleproduktsioonile ka kolm sõlme kokku mahult 60ml. Miks siis on nii, et kui üks sõlm on 50 ml ja suurem, siis lõigatakse aga kui kolm annavad sellest suurema mahu, neid ei lõigata? Kilpnääre ise on normsuuruses. Lihtsalt kurb on sellise jämeda maadleja-kaelaga ringi tatsuda...Kas patsiendi soovi keegi ei arvesta?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuidas saab kilpnääre mõõtmetel normis olla, kui kilpnäärmesõlmede maht on 60ml? Sõlmed lähtuvad kilpnäärmekoest ja on osa näärmest, nende maht moodustab osa kilpnäärme kogumahust. Kui Teil on sõlmeline struuma ja lisaks sellele ka ületalitlus, on ravivalikuteks lõikus ja radiojoodravi. Tablettravi efekt on sellisel juhul ajutine. Nii lõikuse kui radiojoodi mõjul väheneb kilpnäärme maht oluliselt, seega on Teil lootust oma jämedast kaelast lahti saada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.